Jaki jest najlepszy preparat do regeneracji silnika?

Nie ulega wątpliwości, że częsta pielęgnacja układu napędowego pozwala na mniejsze zużycie paliwa. Regeneracja również ułatwia rozruch zimnego silnika. Jest wiele pozytywów płynących z takiej profilaktyki, ale jaki preparat do regeneracji jest najlepszy? Co trzeba wiedzieć, żeby dobrze spożytkować swoje pieniądze? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na te pytania.

Sam olej silnikowy to za mało

Wielu kierowców uważa, że w silnikach spalinowych dowolnych maszyn wystarczy nie zapomnieć o wymianie oleju i po sprawie. To niestety za mało, aby można było powiedzieć, że przeprowadziło się skuteczną regenerację silnika. Zaawansowany preparat do czyszczenia silnika jest potrzebny, ponieważ sam olej nie ma właściwości czyszczących. Zapobiega tarciu, aczkolwiek nawet najlepszy olej nie jest w stanie całkowicie powstrzymać procesów wytwarzania zanieczyszczeń pod maską.

Rzecz w tym, że tarcie metalu wewnątrz samochodu czasami wytwarza tak duże ilości tlenków czy sadzy nagaru, że zużycie oleju silnikowego robi się bardzo wysokie, następuje zakłócenie prawidłowego ciśnienia sprężania i… no cóż, czasami podzespoły maszyny po prostu nie wytrzymują i powstaje awaria. Zastosowanie preparatu do regeneracji wyrównuje pracę silnika. Natomiast dodatek do oleju skrzyni biegów znakomicie przeczyszcza cały układ, prowadząc do stuprocentowej funkcjonalności.

Cząsteczki ceramiczne jako dodatek do oleju silnikowego

Nowoczesna chemia do zabezpieczenia silnika to płynna technologia. Otóż preparat do regeneracji silnika z cząsteczkami ceramicznymi – po dodaniu do oleju, oczywiście – rozprowadza je równomiernie po wszystkich zakamarkach i pokrywa powierzchnie tarcia cienką warstwą ochronną. Taki ceramiczny pancerz skutecznie niweluje efekty uboczne pracy podzespołów, czyli te wszystkie niebezpieczne substancje, które szkodzą samochodom, jak i środowisku, o ludzkim zdrowiu już nie wspominając.

Ceramizacja to zatem najlepszy sposób na regenerację silnika, która dzieje się samoczynnie podczas eksploatacji pojazdu. Poza tym dodatek do oleju silnikowego zawierający cząsteczki ceramiczne można stosować do wszystkich rodzajów silników spalinowych, w tym silników zasilanych gazem. Nie ma też znaczenia, jakiego oleju zamierzasz użyć razem z preparatem – ceramizacja jest pod tym względem bardzo tolerancyjna.

Preparat do czyszczenia silnika z mikroelementami ceramicznymi we współpracy ze standardowym olejem – to rozwiązanie wręcz idealne, aby utrzymać serce samochodu oraz jego podzespoły w doskonałym stanie. Warto kupić taki preparat i oszczędzić sobie dużo większych kosztów związanych z naprawą źle zabezpieczonego silnika.