Przystosowanie samochodu dla osób niepełnosprawnych.

Dzięki nowoczesnym technologiom, którymi możemy się dziś cieszyć, osoby niepełnosprawne mogą bez problemu prowadzić wiele pojazdów. Dzieje się tak dzięki rozwiązaniom dla osób niepełnosprawnych, które można znaleźć w wielu samochodach, a które przedstawimy poniżej, abyście mogli je poznać.

Ułatwienie wsiadania i wysiadania z samochodu.

Osoby o ograniczonej sprawności ruchowej mają większe trudności z wsiadaniem i wysiadaniem z pojazdów. Aby ułatwić ten wjazd i wyjazd, istnieją różne rozwiązania, jak również, oczywiście, upewniając się, że pojazd jest większy niż zwykle. Jednym z najczęstszych jest umożliwienie obracania się przednich foteli pod kątem 90º. Oprócz tych obrotowych siedzeń, istnieją samochody z przesuwanymi drzwiami i rampami, które ułatwiają osobie na wózku inwalidzkim wjazd od tyłu pojazdu.

Bardziej zaawansowana kierownica.

Jednym z głównych problemów, z jakimi boryka się wiele osób niepełnosprawnych, jest korzystanie z pedałów. Aby rozwiązać ten problem, te specjalne pojazdy mają bardziej wyrafinowane kierownice. W tych kierownicach możemy znaleźć elementy sterujące zarówno z przodu jak i z tyłu kierownicy, które mogą być obsługiwane ręcznie zamiast pedałów. Innym rozwiązaniem jest zastąpienie trzech pedałów jedną dźwignią. W zależności od modelu samochodu lub preferencji użytkownika, rozwiązania te są bardzo satysfakcjonujące dla kierowcy.

Ułatwianie widoczności.

Dobra widoczność jest kluczowa dla bezpieczeństwa samego pojazdu. Aby pomóc osobom niepełnosprawnym poprawić swoją widoczność, dostępne są zatwierdzone akcesoria, takie jak zewnętrzne lub wewnętrzne lusterka wsteczne o różnych rozmiarach, dostosowane do sytuacji każdej osoby. Lusterka te znacznie ułatwiają obsługę samochodu, a tym samym zapewniają bezpieczeństwo użytkownikowi.

Windy osobowe.

Bardzo częstym dodatkiem do tego typu samochodów są również windy osobowe. Dźwig ten dzięki swojemu mechanizmowi jest w stanie podnieść osobę z fotela i opuścić ją na siedzenie pojazdu. W ten sposób nie będziesz zależny od nikogo, kto pomoże Ci wsiąść do własnego samochodu i będziesz mógł bez problemu prowadzić go samodzielnie.

Wszelkiego rodzaju akcesoria do adaptowanych samochodów.

Wreszcie, w zależności od ograniczeń mobilności danej osoby, możemy znaleźć różne akcesoria, które mogą być zainstalowane wewnątrz pojazdu. Możemy znaleźć kilka takich jak hamulce postojowe lub wielofunkcyjnego satelity. Satelity te są elementami umieszczonymi wokół kierownicy i posiadają kilka przycisków, za pomocą których można uzyskać dostęp do różnych funkcji pojazdu. Dzięki zastosowaniu tych satelitów, można łatwo uzyskać dostęp do wycieraczek, przełączać między światłami głównymi i pozycyjnymi, lub włączać kierunkowskazy, wśród innych funkcji, tak, że mogą być obsługiwane bez żadnych problemów z ważnej skrajności.

1 thought on “Przystosowanie samochodu dla osób niepełnosprawnych.

  1. A jaki samochód polecacie dla osób niepełnosprawnych, który jest już przystosowany i nie wymaga zmian?

Comments are closed.