Jak naprawić drzwi w samochodzie?

Naprawa drzwi w samochodzie jest tematem szerokim. Problemy z drzewami mogą być różne. Od niedomykania się, czy problemów z otwieraniem, przez uszkodzenia lakieru i wgięcia, aż po korozję. W tym szybkim wpisie postaramy się pokrótce opisać każdy z tych typów problemów i przedstawić ich rozwiązanie.

Zanim jednak do tego przejdziemy, chcemy zaproponować ci sprawdzenie jednej rzeczy, zanim przejdziesz do planowania naprawy. Jest nią wejście na stronę: https://www.signeda.pl/czesci-karoserii-c1330/drzwi-i-czesci-c1350/drzwi-c1557 i sprawdzenie, ile kosztują nowe drzwi do twojego samochodu. Może się bowiem okazać, że jeśli wybierzesz tani sklep internetowy, czyli taki jak ten, który my polecamy, to wymiana drzwi na nowe okaże się tańsza niż naprawa.

Naprawa niedomykających się drzwi

Taki problem pojawia się najczęściej po poważniejszych naprawach lub stłuczkach. W takim przypadku najczęściej problem rozwiązuje wyregulowanie drzwi. Jeśli jednak to nie pomaga, to drzwi lub rama są skrzywione i potrzebny jest generalny remont, lub w najlepszym wypadku wymiana drzwi na nowe.

Naprawa porysowanych drzwi

W tym przypadku potrzebne będzie wyczyszczenie uszkodzonego miejsca, ewentualne wyrównanie uszkodzenia szpachlą i ponowne nałożenie lakieru. W przypadku tego typu napraw, najważniejsza jest dokładność i dobranie odpowiedniego koloru lakieru.

Naprawa skorodowanych drzwi

W tym przypadku dużo zależy od powagi uszkodzenia. Jeśli w drzwiach pojawiają się dziury, a kawałki lakieru wręcz same odpadają. To nie warto mierzyć w problematyczne naprawy i warto zainwestować w nowe i bezpieczne drzwi. Skorodowane i sklejone szpachlą drzwi nie spełniają żadnych standardów bezpieczeństwa i mogą okazać się sprawą życia i śmierci w przypadku uderzenia bocznego.