Przyciemnianie szyb wciąż popularne

Przyciemnienie szyb jest łatwym i niedrogim sposobem na diametralną zmianę wyglądu samochodu. Zapewnia ochronę jego wnętrza przed UV. Można to zrobić niewielkim kosztem.

Do wyboru jest wiele rodzajów folii, różnią się odcieniem i nasyceniem pigmentu. Co zrobić, aby przyciemnić szkło? Nakłada się folię lub super powłokę z gatunku nowoczesnych technologii (efekt murowany). Wielu kierowców nakłada folię barwiącą po prostu dla lepszego wyglądu — trudno się dziwić. Za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących przezroczystości można dostać mandat. Musisz wiedzieć, że przyciemnienie szyb mimo wszystko pogarsza przezroczystość szkła. Oklejanie samochodów może być ryzykowne. Przezroczystość szyb bocznych nie powinna też odbiegać od standardów, bo wpływa również na przepuszczalność światła. Przezroczystość przedniej powierzchni szklanej powinna wynosić co najmniej 75%.

Jeśli folia ochronna na samochód obniża przepuszczalność światła do zabronionego poziomu, lepiej z niej zrezygnować. Wtedy możliwe jest przyciemnienie tylko górnej części przedniej szyby w postaci wąskiego paska, tak aby jasne światło słoneczne nie oślepiało oczu kierowcy.

Wielu producentów samochodów bierze pod uwagę życzenia swoich klientów i już w fabryce używa do przyciemniania folii lub zamiast tego specjalnej farby. Jest nakładana na szkło w określonych warunkach. Taka powłoka nie jest podatna na wpływy zewnętrzne i zarysowania, a usunięcie zaciemnienia nie będzie już możliwe. Proces wymaga wysokiej technologii i super wykonania. Film na szkle jest przezroczystą powłoką z lekkim kolorowym odcieniem. Nie jest bardzo widoczny. Powłoka pochłania większość widma promieniowania słonecznego w postaci UV. Folia może przepuszczać do 85% światła słonecznego i to jest wystarczający parametr. Istnieją różne rodzaje folii o różnym poziomie przepuszczalności światła. Najważniejsze jest to, że powłoka pasuje do standardów i nie zagraża bezpieczeństwu kierowcy i pasażerów.

Są też rozwiązania z pogranicza siencefiction. Kierowca sam wybiera poziom przepuszczalności światła za pomocą pilota. Materiał oparty jest na specjalnej substancji. Zmienia ona swoją przezroczystość poprzez przyłożenie napięcia elektrycznego do szkła.

Przyciemnianie okien poprawia wygląd samochodu i izoluje przed gorącymi promieniami słonecznymi. Teraz do wyboru jest wiele ofert, różnią się ceną i jakością. Łatwo jest wybrać najlepszą opcję dla siebie.