Wynajem samochodu po kolizji

Na drodze każdego dnia dochodzi do kolizji i wypadków. Taka sytuacja może spotkać każdego z nas w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Dla wielu osób samochód jest środkiem transportu, bez którego nie są w stanie normalnie funkcjonować. Istnieje jednak rozwiązanie na sytuację, w której nasz samochód uległ uszkodzeniu i nie może by przez pewien czas normalnie wykorzystywany. Wypożyczalnie samochodów zastępczych są coraz częściej spotykane w naszym kraju. Korzystając z ich usług, można na czas niedyspozycji własnym samochodem wynająć samochód zastępczy, za który zapłaci ubezpieczyciel sprawy kolizji, w której ucierpiał nasz samochód. W tym artykule postaramy się nieco bardziej przybliżyć, jak działają wypożyczalnie samochodów zastępczych.  

Wypożyczalnia samochodów zastępczych 

Obecnie w naszym kraju działa już wiele firm, które specjalizują się w wypożyczaniu samochodów zastępczych. Różnią się one od siebie oczywiście swoją ofertą, którą warto dokładnie przejrzeć, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług danej wypożyczalni. Bardzo ważny jest aspekt kaucji. Niektóre wypożyczalnie pobierają ona swoich klientów kaucje, a inne nie. Dużo korzystniejszą ofertą jest ta, która nie wymaga on nas płacenia kaucji na start. Warto również zaznajomić się z tym, czy samochody w wypożyczalni posiadają odpowiednie ubezpieczenia, byśmy mogli się w pełni czuć bezpieczni.  

Mieszkańcy Lublina oraz okolic mogą skorzystać z oferty wypożyczalni https://zastepcze.lublin.pl/. To działająca sprawnie firma, która wynajmuje auta zastępcze swoim klientom. Warto zaznaczyć, że nie pobierają oni kaucji, a cennik za ich samochody jest naprawdę atrakcyjny, dlatego dla wielu osób może okazać się to najkorzystniejszą opcją. Wypożyczalnia posiada wiele różnych modeli samochodów na każdą kieszeń. Dodatkowo wszystkie auta są odpowiednio ubezpieczone, dlatego możemy być pewni, że nie wpadniemy w nieoczekiwane koszty, gdyby doszło do nieoczekiwanego wypadku autem zastępczym. Wszystkie auta są również w pełni sprawne i posiadają najważniejsze systemy bezpieczeństwa, takie jak ABS. 

Wynajem auta zastępczego z OC sprawcy 

Wspomnieliśmy na początku, że istnieje możliwość wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy. Jeżeli to nie my byliśmy sprawcami kolizji, to możemy o coś takiego się ubiegać. Jeżeli wszystko pójdzie sprawnie, to za wynajem samochodu zastępczego nie będziemy musieli nic zapłacić. Wypożyczalnia z Lublina pomaga w załatwianiu wszelkich formalności, które związane są z uzyskaniem należnego odszkodowania.